Probíhá načítání stránky
betonový vzhled bez kompromisu

Realizujeme / Cementové stěrky

CHARAKTERISTIKA A VLASTNOSTI VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ ÚDRŽBA A OCHRANA

O MATERIÁLU

Cementové stěrky jsou materiálem na bázi cementu s krystalickou vazbou vody, která eliminuje možnost vzniku trhlin. Tento materiál je ekonomičtější variantou k materiálu panDOMO, rovná se mu ovšem co do estetiky. Jeho velkou devízou je jeho betonový, až industriální vzhled, který dává vyniknout dnešnímu modernímu stylu bydlení. Cementové stěrky můžeme zpracovávat jako lité nebo stěrkované plochy. Povrchovou úpravu lze zvolit dle druhu zátěže a optiky systémovými laky a uzávěry v matné nebo lesklé variantě.

VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ

Barevné možnosti/struktury

Cementové stěrky jsou v šedém tónu, kdy je odstín dán barvou materiálu. Struktura cementových stěrek závisí na zpracování: při lité aplikaci je vzhled tahů umírněnější a plocha je hladší, naopak u stěrkovaných ploch nám materiál umožňuje více či méně strukturovaný povrch.

Použití

Cementové stěrky lze aplikovat na podlahy a stěny, nejvíce ovšem vyniká na prostorových prvcích jako jsou krbová tělesa, sloupy, římsy a schody. Stěrku lze aplikovat v soukromých i komerčních sektorech.

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ


Ochrana a údržba

Pro běžnou údržbu ploch, nalakovaných polyuretanovými laky, doporučujeme používat tyto přípravky:

panDOMO SP-CR od firmy ARDEX

Povrch Pandoma se opatřuje impregnačním olejem, který utváří povrch se sametově matným leskem, odolný vrypům a s vodoodpudivými vlastnostmi. Nebo také epoxidovým matným lakem, který se vyznačuje vysokou odolností a tvrdostí.

Dávkování je cca. 50ml na 8l vody. Podlahy vytírejte vlhkým mopem. Možné použít i čisticí stroj. Po vytření není nutné setřít povrch dodatečně čistou vodou.

Produkt panDOMO SP-CR

Doporučujeme použít také pro opravu povrchových škrábanců dávkování cca. 200ml na 8l vody.

Produkt nanášejte mopem. Oděrky či matné vrstvy je možné tímto způsobem zacelit a sjednotit.

Přebytečné množství vody z povrchu vždy vytřete.

Dr. Schutz CC-PU čistič

Pro intenzivní či běžné denní čištění, zředit s vodou v poměru 1: 200 (50 ml na 10 litrů vody) a podlahu tímto roztokem vytřít. Při použití v čistících automatech může být koncentrace zvýšena až na 1 : 400 (25 ml na 10 litrů vody).

Používáte-li na plochy ve Vaší domácnosti či objektu již jiné čisticí prostředky na běžnou údržbu polyuretanových laků, můžete tyto také použít.

BAREVNOST

Výběr ze vzorníku

Cementové stěrky

Monolitické plochy s nadčasovou elegancí

Cementové stěrky se pro svoji vysokou odolnost a trendovou optiku těší stále větší oblibě i v soukromých sektorech. Tyto unikátní plochy s industriálním šarmem dávají interiéru zcela nový, vysoce individuální nádech. Díky své chladné, nadčasové a neotřelé eleganci dávají cementové stěrky vyniknout doplňkům v interiéru, v kombinaci například s přírodními, ale i kovovými prvky tvoří nezaměnitelnou atmosféru prostoru. Umožňují vytvořit strukturovaný povrch s tzv. přiznanými tahy, nebo zcela hladký povrch, připomínající pohledový beton. Cementové stěrky se tak stávají kreativním podpisem architekta a realizátora. Podlahy či stěny s finálním povrchem z cementu mají specifický, monolitický nádech, který umocňuje bezesparé zpracování celé plochy, jsou vysoce zatížitelné, vhodné pro podlahové topení a jejich údržba je opravdu snadná. Cementové stěrky dodají Vašemu interiéru unikátní tvář a nádech jedinečnosti.

Ke stažení