Probíhá načítání stránky

DEKORATIVNÍ POVRCHY

lídr na trhu cementových stěrek

Realizujeme / PanDOMO

CHARAKTERISTIKA A VLASTNOSTI VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ ÚDRŽBA A OCHRANA

O MATERIÁLU

Cementová, probarvitelná hmota na bázi SMP polymerů, která jako první na českém trhu katapultovala jednolité, bezesparé stěrky s přírodním vzhledem mezi špičkové materiály do interiéru. PanDOMO může být zpracováno jako finální povrchová úprava nebo jako kreativní, strukturovaná, ručně natahovaná dekorativní stěrka. Povrchovou úpravu lze zvolit dle druhu zátěže a optiky systémovými laky, oleji a uzávěry v matné nebo lesklé variantě.

PanDOMO lze aplikovat na podlahy, stěny, prostorové prvky i schody v soukromých a komerčních sektorech.

VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ

Barevné možnosti/struktury

Materiál panDOMO lze barevně tónovat dle odstínu RAL, či podle katalogových barev.

PanDOMO nabízí co do struktury hned několik variant: při litém zpracování je vzhled tahů umírněnější a plocha je hladší, naopak u stěrkovaných ploch nám materiál umožňuje více či méně strukturovaný povrch.

Ideální připravenost podkladů pro stěny

Podklad musí být rovný, pevný, bez prasklin a dutých míst. Materiál vhodný jako podklad pro PanDOMO W1: vápennocementová omítka (neštukovaná), sádrová omítka (nedoporučuji do vlhkých prostor například koupelen), sádrokarton (stabilní), monolitický beton.

Nevhodný podklad pro stěny

Pohledová stěrka PanDOMO kopíruje podklad v minimální tloušťce 2–3 mm. Podklady jevící se jako problematické či jinak nestabilní, jsou zpevněny lepidlem X7G s perlinkou v průměrné tloušťce 1 mm. Vápenný štuk, zbytky malířských barev (nutno odbrousit).

Požadavky na aplikaci

Podlaha a teplota vzduchu by neměla klesnout pod 15° C a překročit 30° C.

Ideální připravenost podkladů pro Podlahy

Vyzrálý a suchý anhydrit(calciumsulfat) třídy CA-C25 F 5-6 nebo betonový potěr CT-C25-F4 (tedy min 25Mpa). V případě anhydritu penetrace epoxidovou pryskyřicí ve dvou vrstvách s následným zásypem křemičitého písku. Povrch anhydritu musí být před aplikací epoxidové penetrace přebroušen. V případě nerovnosti podkladu vyrovnání podkladu nivelační stěrkou Ardex K15 nebo Ardex K80. V případě trhlin je nutné trhlin opravit a sešít epoxidovou pryskyřicí Ardex FB. Podklad musí být zbavený prachu a jiných nečistot a separátorů. Zbytky starých lepidel a nepevné nivelační hmoty a jejich části musí být odstraněny, cementové šlemy na povrchu betonu přebroušeny. Podklad musí být izolován proti zemní vlhkosti a chráněn proti trvalému vlivu vlhkosti. Zbytková vlhkost podkladu nesmí překročit 2,0 %. (měřeno CM přístrojem) v případě anhydritu nesmí překročit 0,3 %.

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ


Ochrana a údržba

Pro běžnou údržbu ploch, nalakovaných polyuretanovými laky, doporučujeme používat tyto přípravky:

panDOMO SP-CR od firmy ARDEX

Povrch Pandoma se opatřuje impregnačním olejem, který utváří povrch se sametově matným leskem, odolný vrypům a s vodoodpudivými vlastnostmi. Nebo také epoxidovým matným lakem, který se vyznačuje vysokou odolností a tvrdostí.

Dávkování je cca. 50ml na 8l vody. Podlahy vytírejte vlhkým mopem. Možné použít i čisticí stroj. Po vytření není nutné setřít povrch dodatečně čistou vodou.

Produkt panDOMO SP-CR

Doporučujeme použít také pro opravu povrchových škrábanců dávkování cca. 200ml na 8l vody.

Produkt nanášejte mopem. Oděrky či matné vrstvy je možné tímto způsobem zacelit a sjednotit.

Přebytečné množství vody z povrchu vždy vytřete.

Dr. Schutz CC-PU čistič

Pro intenzivní či běžné denní čištění, zředit s vodou v poměru 1: 200 (50 ml na 10 litrů vody) a podlahu tímto roztokem vytřít. Při použití v čistících automatech může být koncentrace zvýšena až na 1 : 400 (25 ml na 10 litrů vody).

Používáte-li na plochy ve Vaší domácnosti či objektu již jiné čisticí prostředky na běžnou údržbu polyuretanových laků, můžete tyto také použít.BAREVNOST

1. Lehkost

Světlá barevnost stěn zvyšuje názornost prostoru a podněcuje pocit pohodlí.

2. Přirozenost

Zastřená barevnost přirozených tónů poskytuje lidem pocit bezpečí. Tyto barvy umocňují v místnosti působení dopadajícího denního světla.

3. Čistota

Tlumené šedé barvy jsou blízké barvám, které nacházíme v přírodě, působí „čistě“, umocní působení prostoru, tvarů a jiných barev.

4. Zářivost

Hlavní linií těchto barev je radost ze života. Jsou inspirovány cestami po jižních zemích, barevně jsou přizpůsobeny našemu poměru světla.

5. Akcent

Sebevědomá výraznost barev provokuje sílu zážitku člověka. Syté barvy působí silně aktivně a povzbudivě.

Pramen inspirace

„Množství namíchatelných tónů vzniklo na bázi aktuálních proudů v umění a kultuře. Tím paleta nabízí enormní rozpětí možností kreací. Pět rozdílných barevných kompozic koresponduje s aktuálními styly zdůrazňujícími prostředí pro bydlení. Barevné předlohy slouží často jako pramen inspirace pro vlastní návrhy.“

Johannes Kliner

Co znamená PanDOMO

Pan = veškerý, celý, úplný, souhrný
Domo = dům, budova, domácnost

Unikátní plochy bez hranic

Vysoce designová, finální úprava stěn a podlah, propůjčující plochám nezaměnitelnou monolitickou optiku. Bezesparé plochy se specifickou strukturou a širokým spektrem barevných variací nabízí nejen díky svému ušlechtilému vzhledu, ale také díky vysoké odolnosti a zatížitelnosti neomezené architektonické koncepce, podtrhující individuální tvůrčí rukopis a povyšující užitné plochy na designový prvek. Kreativní plochy panDOMO dají Vašemu interiéru punc originality, nadčasovosti, elegance a estetické čistoty.

Dopřejte Vašemu interiéru jedinečný vzhled!

Oblast použití panDOMA

Katalogy ke stažení