Probíhá načítání stránky
nejmodernější systém neomezené barevné možnosti

Realizujeme / Pryskyřičné stěrky

CHARAKTERISTIKA A VLASTNOSTI VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ ÚDRŽBA A OCHRANA

O materiálu

Pryskyřičné stěrky jsou disperzní materiál na vodní bázi, který se vyznačuje výbornou probarvitelností, jehož přesnost zaručuje strojní barevné tónování.

Jako povrchová úprava pryskyřičných stěrek se používá lak, který se volí dle druhu zátěže (sprchové kouty, podlahy v komerčních prostorách, stěny v soukromých sektorech). Všechny druhy finální uzávěry lze zvolit v provedení mat, polomat a lesk. Finální uzávěry tvoří spolu s pryskyřičnými stěrkami jeden ucelený, garantovaný systém. Pryskyřičné stěrky lze navíc zhotovovat v jednolitém stylu, struktuře a barvě na stěnu, podlahu i například strop, což umocňuje dojem monolitického vzhledu.

Velkou výhodou je možnost renovovat plochy koupelen, chodeb a podlah bez nutnosti bourání, pryskyřičné stěrky lze totiž aplikovat přímo na stávající starou dlažbu (či obklady) v tloušťce vrstvy 2mm. Materiál lze zpracovávat i na nábytkové prvky z MDF materiálu.

VÝHODY A OBLASTI POUŽITÍ

Barevné možnosti/struktury

U pryskyřičných stěrek můžeme hovořit o opravdu neomezené barevné škále díky strojovému barvení. Lze vybírat ze vzorníku RAL, RAL Design, NCS etc. Povrch pryskyřičných stěrek lze libovolně dobarvovat dekoračními materiály (kovový design, odstínovaná patina, umírněné či divoké tahy) na přání zákazníka.

U pryskyřičných stěrek natahovaných ručně lze zvolit umírněnější tahy či obtisknout do materiálu výraznější strukturu (kaverny, travertin atd.). Přidáním křemičitého písku lze doladit hrubost materiálu.

Použití

Pryskyřičné stěrky jsou určeny speciálně do prostor trvale zatížených vodou, jsou tedy ideální do koupelen a sprchových koutů na podlahy i stěny.

CERTIFIKÁTY A OCENĚNÍ


Ochrana a údržba

Pro běžnou údržbu ploch, nalakovaných polyuretanovými laky, doporučujeme používat tyto přípravky:

panDOMO SP-CR od firmy ARDEX

Povrch Pandoma se opatřuje impregnačním olejem, který utváří povrch se sametově matným leskem, odolný vrypům a s vodoodpudivými vlastnostmi. Nebo také epoxidovým matným lakem, který se vyznačuje vysokou odolností a tvrdostí.

Dávkování je cca. 50ml na 8l vody. Podlahy vytírejte vlhkým mopem. Možné použít i čisticí stroj. Po vytření není nutné setřít povrch dodatečně čistou vodou.

Produkt panDOMO SP-CR

Doporučujeme použít také pro opravu povrchových škrábanců dávkování cca. 200ml na 8l vody.

Produkt nanášejte mopem. Oděrky či matné vrstvy je možné tímto způsobem zacelit a sjednotit.

Přebytečné množství vody z povrchu vždy vytřete.

Dr. Schutz CC-PU čistič

Pro intenzivní či běžné denní čištění, zředit s vodou v poměru 1: 200 (50 ml na 10 litrů vody) a podlahu tímto roztokem vytřít. Při použití v čistících automatech může být koncentrace zvýšena až na 1 : 400 (25 ml na 10 litrů vody).

Používáte-li na plochy ve Vaší domácnosti či objektu již jiné čisticí prostředky na běžnou údržbu polyuretanových laků, můžete tyto také použít.BAREVNOST

Výběr ze vzorníku

Ideální volba do koupelen

Pryskyřičné stěrky splňují estetické požadavky na moderní, loftový design stejně jako stěrky cementové. Oproti nim disponují ovšem pryskyřičné stěrky vlastnostmi, které ji činí nenahraditelnými v oblastech vysoce zatěžovaných vodou a vlhkem. Díky své vysoké pružnosti jsou proto ideálním materiálem především do sprchových koutů a koupelen.

Své místo na trhu průmyslových podlah si neochvějně drží i díky vysoké pevnosti, odolávající vysoké zátěži a odolnosti vůči řadě chemikálií. Povrch stěrek lze zpracovávat do širokého spektra struktur a povrchových efektů a barvit ji lze do libovolného barevného tónu dle vzorníku RAL. Touto takřka neomezenou kombinatorikou barevných tónů a povrchové optiky spolu s řemeslným umem realizátora a fantazií investora tak často vznikají netradiční, vysoce designové plochy podlah, stěn, krbových těles a jiných stavebních prvků.

Ke stažení